Projektowanie gabinetów medycznych. Wszystko co trzeba wiedzieć zakładając gabinet.

Zajrzyj tutaj, aby zamówić projektowanie wnętrz gabinetów lekarskich.

Przygotowanie gabinetu lekarskiego to nie wyłącznie kwestia estetyki oraz wizerunku, ale również wiedzy. Dobrze zaprojektowany gabinet musi gwarantować komfort zarówno pacjentom, jak również personelowi, ale także spełniać standardy. O czym trzeba wiedzieć, aranżując gabinet oraz komu należałoby to zadanie zlecić?

Planowanie gabinetów lekarskich – nie taka prosta sprawa

Odpowiednio zaprojektowany gabinet medyczny ma obowiązek spełniać kilka warunków:

  • być komfortowy dla pacjentów i dla lekarzy,
  • gwarantować bezpieczeństwo świadczonych usług,
  • ładnie się prezentować,
  • spełniać standardy.

Gabinet medyczny jako miejsce użyteczności publicznej musi być zaprojektowany zgodnie z rozporządzeniami. To oznacza, iż:

  • minimalna przestrzeń gabinetu musi mieć 12 m2 dla pojedynczej praktyki lekarskiej i gabinetu dentystycznego bądź 15 m2 dla gabinetu doktora rodzinnego,
  • drzwi do gabinetu powinny mieć min. 95 cm szerokości,
  • toaleta ma mieć taką powierzchnię, jaka gwarantuje pełny obrót wózka inwalidzkiego,
  • posadzka musi być antypoślizgowa, bez trudu zmywalna, odporna na działanie specjalistycznych specyfików chemicznych i niechłonąca środków organicznych,
  • ściany w sąsiedztwie ujęcia wodnego muszą być zabezpieczone do wysokości 1,6 m nawierzchnią trwałą oraz nienasiąkliwą.

Projektowanie wnętrz gabinetów medycznych – komu je zlecić?

Znajomość przepisów to nie wszystko. Osoby specjalizujące się w planowaniu wnętrz gabinetów medycznych to właśnie dzięki swojemu dużemu doświadczeniu doskonale wiedzą, które materiały zastosować, żeby pomieszczenie spełniało normy, a jednocześnie przedstawiało się estetycznie i jednocześnie możliwie jak najbardziej przyjemnie. Specjaliści od aranżacji gabinetu medycznego mają też świadomość, które kolory zastosować, aby wywołać pozytywne emocje u pacjentów i personelu.

Obok estetyki niezmiernie ważna jest też funkcjonalność – dobrze i kompetentnie zaprojektowany gabinet medyczny powinien być bezpieczny i wygodny.

Adres firmy:
Medic Design
ul. Łukasiewicza 1/A16
31-429 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]