Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Więcej o desce panelowej na https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie łatwe, więc wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Jak więc układać panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na niezbyt wilgotnym podłożu – zawartość wody nie powinna być większa, niż 3%. Nie możesz zapominać również o właściwej izolacji – najlepiej nada się do tego folia PE o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – najlepiej zrobisz, odstawiając je na dwie doby – dzięki temu pozbędą się nagromadzonej wody. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Najważniejsze reguły montażu paneli podłogowych

Teraz najważniejsza rada – panele podłogowe najlepiej montować zaczynając od rogu pomieszczenia. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, dokładnie sprawdź je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem później możesz mieć trudności z ich reklamacją. Pamiętaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum to piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie do źródła światła, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Połączysz je za pomocą specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Wyprodukowane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w pomieszczeniu. Musisz więc zostawić dylatacje o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]