Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

Usuwanie malware ze strony internetowej - usługa na miarę waszych potrzeb.

WordPress stał się w minionych latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, iż ilość witryn i sklepów działających z jego użyciem szacuje się aktualnie na setki milionów. Powszechność korzystania z tego CMS-a powoduje, iż strony oparte na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerów. W razie zainfekowania strony, konieczne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Jak zidentyfikować zawirusowaną stronę na WordPress?

Logowanie na stronę jest uniemożliwione? Teksty zostały zmienione bez Twojej ingerencji? Na witrynie widnieją odnośniki do obcych Ci portali? A może ze strony rozsyłany jest spam? To jedynie parę z popularnych symptomów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takim przypadku nieodzowne jest bezzwłoczne działanie, żeby zidentyfikować źródło infekcji i przywrócić stronę do należytego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa nierzadko przekracza kwalifikacje osób, które każdego dnia zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron internetowych na tym CMS-ie, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach hakerów powinno się zlecić ekspertom od tego rodzaju zadań.

Usuwanie wirusów ze strony www – dokładny przegląd baz danych i plików strony

Specjaliści podejmujący się usuwania infekcji ze stron opartych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych przeprowadzają skrupulatny przegląd baz danych oraz plików strony. Analizują kod wykorzystanych na stronie szablonów oraz wtyczek, jak również pliki wp-config oraz htaccess. W trakcie czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, redukujące ryzyko kolejnych ataków. Jeśli trwająca dłuższy czas infekcja była powodem włączenia strony do listy wykluczeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a specjaliści mogą podjąć też konieczne działania w celu skreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Regularne uaktualnianie WordPressa i wykorzystywanych na stronie wtyczek jest niezmiernie istotne, ponieważ likwidacja wszelkich skutków infekcji nie gwarantuje, iż analogiczny przypadek nie nastąpi w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]