Google radzi, jak rozpoznać dobrą firmę SEO

Zobacz, jak wybrać firmę SEO na www.youtube.com.

Gdy masz swoje przedsiębiorstwo i uruchamiasz dla niego stronę www, niewątpliwie z czasem myślisz nad tym, jakie działania podjąć, aby pojawiała się ona jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Wiadomo przecież, iż współcześnie widoczność w sieci jest jedną z podstaw sukcesu, ponieważ to właśnie stąd wielu klientów po raz pierwszy dowie się o twojej działalności. Jak zatem zatrudnić solidną agencję SEO? Polecamy posłuchać podpowiedzi specjalistów.

Google radzi, jak wybrać rzetelną agencję SEO

Nie można zaprzeczyć, że cała branża usług SEO, innymi słowy działań mających na celu optymalizację stron internetowych pod kątem wyszukiwarek, zaistniała i nieustająco rozwija się właściwie wyłącznie za dzięki wyszukiwarce Google. Pomimo pojawienia się licznych opcji, jak np. Bing, Yahoo czy DuckDuckGo, wciąż najistotniejsze są pozycje uzyskane w wyszukiwarce potentata z Mountain View. Każdy więc, kto stara się pozyskać widoczność w internecie, powinien zapracować na swoją pozycję na pierwszej stronie w Google. W przypadku usług, w których konkurencja jest mocna, zazwyczaj nie jest to osiągalne bez wsparcia specjalistów z firmy SEO. Google zdecydowało się pomóc tym, dla których pojęcie SEO jest czymś nowym, i przygotowało krótki instruktaż, jak wybrać rzetelną firmę SEO.

Najważniejsze cechy solidnej agencji SEO

Maile Ohye, pracownik, Google z przeszło 10-letnim stażem, klarownie wyjaśnia, jak zidentyfikować rzetelną firmę SEO, wymieniając wśród podstawowych cech m.in.:

  • dbałość o całościową widoczność strony www, a nie wyłącznie pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania na pojedyncze słowa kluczowe,
  • zagwarantowanie witrynie opieki technicznej i praca nad poprawą jej użyteczności,
  • stała kontrola stanu strony oraz cykliczną analizę jej statystyk,
  • umiejętność szacowania czasu i budżetu niezbędnego do wykonania planowanych wdrożenia,
  • rozpoczęcie pozycjonowania i optymalizacji od poznania, jak działa branża klienta, jakie są jego cele oraz kto jest jego główną konkurencją.

Pracownica firmy Google podkreśla także, iż rzetelna agencja SEO w żadnym razie nie obieca znakomitych wyników z dnia na dzień, bowiem optymalizacja strony www jest procedurą długofalowym, nieraz dającą odczuwalne efekty na ogół po paru miesiącach działań.