Sprzątasz strych i piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Poznaj więcej szczegółów o utylizacji mebli Kraków na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Większość z nas na pewno dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których wiele lat już nie wykorzystujemy, a których z różnorodnych powodów nie potrafimy wyrzucić. Najczęściej przenosimy je do komórki lokatorskiej, na strych bądź do piwnicy, aby nie zajmowały przestrzeni domu. Rzecz jednakże w tym, że po pewnym czasie również w tych pomieszczeniach robi się tak ciasno, że normalne ich użytkowanie okazuje się udręką. Dopiero to skłania większość z nas do dokonania gruntownych porządków, będących sposobnością do tego, żeby pozbyć się nazbieranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często organizujemy też, kiedy kupujemy zaniedbany dom albo dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Wypada więc mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble z piwnicy, mieszkania oraz strychu.

Wywóz mebli – jak się ich pozbyć?

Śmieci takie jak zużyte panele podłogowe lub ścienne, stare meble, fragmenty stolarki okiennej czy sprzęt RTV i AGD nie mogą trafić do kontenera zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeśli chcemy je wyrzucić, możemy wybierać z trzech możliwości. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania odpowiednio przestronnego bagażnika auta bądź przyczepy. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się z reguły raz na miesiąc – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na zdeponowanie śmieci pokaźnych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odwiezie odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono też o zgodny z prawem recykling zebranych odpadów. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery częstokroć oferują też profesjonalną asystę przy sprzątaniu komórki, strychu względnie całego magazynu.

Utylizacja mebli – powtórne wykorzystanie materiału

Jeżeli stare meble będą oddane do PSZOK-u bądź przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją zawodowo, nie zostaną spalone ani porzucone na składowisku. Po rozebraniu ich na elementy podstawowe, a następnie posortowaniu komponentów wedle surowca, z którego zostały wykonane, mogą być powtórnie przetworzone i przyczynić się do stworzenia nowych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w większości się je wykonuje, polega na ogół na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które następnie mogą posłużyć do złożenia nowych biurek, stołów oraz półek.

Adres firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]