Planujesz chrzest dziecka? O tym trzeba pamiętać

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o lokalu na chrzciny w Krakowie? Idealnie trafiłeś! Skieruj się na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla rodziców chrzciny są pierwszą ważną familijną okolicznością, w której centrum znajdzie się nowo narodzona pociecha, wobec tego starają się, by wszystko tego dnia było perfekcyjne. Organizacja chrzcin może być jednak trudne, zwłaszcza jeżeli na chrzcie ma pojawić się liczna grupa krewnych i znajomych. W tym artykule otrzymasz kilka wskazówek, które pomogą ci w tym procesie.

Organizacja chrztu – o czym warto pamiętać?

Wiele lat temu sakrament chrzcin odbywał się wkrótce po narodzinach dziecka, czasami wręcz w dniu połogu, ze względu na wysoką śmiertelność niemowląt. Z biegiem lat chrzciny przeobraziły się w doniosły dzień nie tylko dla bliskich krewnych malucha, zatem są planowane przeważnie parę miesięcy po jego narodzinach. Umożliwia to spokojne rozważenie istotnych kwestii tego wydarzenia, czyli wybór matki i ojca chrzestnych, a także kościoła, w którym będzie udzielony sakrament. Planując z parafią termin obrzędu zalecamy uwzględnić to, ile tygodni będzie nieodzowne na zaproszenie wszystkich gości, a także przygotowanie dla nich posiłków i noclegu, o ile będą jechać do nas z odległych miast. W wysłanych zaproszeniach powinno się dodać prośbę o potwierdzenie przez gości swojego przyjazdu, co jest niezbędne do określenia ile osób ostatecznie będziemy musielipodjąć. Nie bójmy się też określić, jakiego podarunku oczekujemy dla pociechy. Rodzina przeważnie skupia się na zabawkach, lecz rodzicom większą radość sprawią praktyczne podarki, jak chociażby kołderka dla dziecka, zestaw ubrań oraz fotelik do auta.

Na co zwrócić uwagę szukając lokal na chrzest?

Jeszcze dekadę temu chrzciny planowano najczęściej w mieszkaniu rodziców dziecka, dlatego nie każdy obecny podczas obrzędu w kościele mógł być gościem uroczystego przyjęcia. Dziś obiad dla znacznej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych nowych rodziców to już norma. Przeglądając propozycje lokali, w których można urządzać chrzciny, szukaj tych, które nie tylko zagwarantują bajecznie przystrojone miejsce, ale też współpracują z firmą cateringową, która przyszykuje jadłospis harmonizujący z charakterem obiadu i która zapewni biegłą obsługę uczestników. Jeżeli sakrament ma mieć miejsce latem, polecamy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym fotograf bądź rodzina zrobi przepiękne zdjęcia, a kilkuletnie dzieci zamiast zanudzać się przy stole mogą szaleć pośród zieleni. Istotny jest też taki wybór lokalu na chrzest, aby przejazd z kościoła do miejsca zabawy był niezbyt długi, podobnie jak późniejszy powrót gości do zarezerwowanego noclegu lub domu.

Adres firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]