Nieszczelne okna – jak je zreperować?

Dowiedz się, kto ma w swojej ofercie uszczelnienie okien.

Stan techniczny okien w ogromnym stopniu rzutuje na samopoczucie lokatorów. Okna chronią dom przed zimnem i wilgocią, a także izolują go od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, ze względu na sporą utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić przynajmniej raz na rok. Nie warto tego zaniedbywać, gdyż po tym czasie możliwe mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, tym samym, straty ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych materiałów, polega głównie na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego umieszczona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wysokimi i niskimi temperaturami, wilgocią, a także wiatrem mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych aglomeracjach, ale też i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]