Zalety ekologicznych domów drewnianych

Dowiedz się więcej o domach drewnianych Kraków na http://domygoralskie.com/eko.html.

Jeszcze jakiś czas temu wielką popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze Polski domy z cegły kształtem przypominające proste pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. W związku z tym z chęcią stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od od dłuższego czasu traktowane są jako ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach wybudowanych z drewna nie wykorzystuje się surowców syntetycznych. Ze względu na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest używana również papa. Dzięki temu domy drewniane w żadnym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego rodzaju rewelacyjnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Pięknie wyglądają w sąsiedztwie swojskiego krajobrazu bądź majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia doskonałe samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach z drewna panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono również doskonale natlenione. Domy z drewna doskonale nadają się dla mających alergię, astmatyków oraz osób zmagających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz bardzo piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby zdecydować się właśnie na nie.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]