Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Wypożyczalnia szalunków - sprawdźcie co może wam zaproponować

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych w budownictwie technik. Na czym polega? Szalunek to pewnego rodzaju forma, w którą wylewany jest cement – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, ale spotyka się również wersje zrobione z metalu, a czasem nawet tworzyw sztucznych. Pozostałymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te pozwalają na osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Jednak z uwagi na wysokie ceny nie wszystkie ekipy remontowe posiadają swoje szalunki. Jeśli okażą się niezbędne, mogą bowiem zwyczajnie je wypożyczyć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to aktualnie bardzo popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla których ekip?

Kupno swoich szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zlecenia na budowę fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, są one w tym celu niezbędne. Jeśli jednak wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością danej firmy, dobrze sprawdzić zalety, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze go wybrać? Przede wszystkim ze względów finansowych – wypożyczenie szalunków parę razy w sezonie będzie bardziej opłacalne niż ich zakup. Dobrze nadmienić również o komforcie, ponieważ trzymanie sporadycznie używanych szalunków może generować poważne koszty.

Wynajem szalunków – jak znaleźć?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dokładnie przemyśleć to, która firma nam je dostarczy. Jak ją znaleźć? Warto wybrać usługi firmy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, iż szalunki będą solidne oraz funkcjonalne. Naprawdę ważna będzie też dbałość o klienta – w sytuacji, gdy coraz bliższy jest termin startu robót nie możemy zaakceptować opóźnienia. W razie wahania się dobrze natomiast wejść do internetu, by dowiedzieć się, co o usługach danego przedsiębiorstwa myślą dotychczasowi kontrahenci.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]