Szalunki – niezbędne przy wylewaniu fundamentów

Jeśli chcesz nabyć szalunki Kraków, koniecznie wejdź na abcszalunki.pl.

Szalunki to nic innego, jak konstrukcja o charakterze tymczasowym, którą w zdecydowanej większości przypadków wykonuje się z desek. Może ona być wykonana również z drewnianych płyt, które zrobiono z drewna charakteryzującego się słabszą jakością. Niektóre firmy decydują się na zrobienie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt częste. Deskowanie – bo właśnie tak inaczej określa się szalunki – sprawia, że mieszanka, która jest wylewana, uzyskuje pożądany kształt. Szalunki usuwa się po zastygnięciu mieszanki. Sięgając po szalunki, można także skutecznie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, gdy wylana mieszanka ostatecznie stwardnieje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje wypełniony odpowiednio dobraną mieszanką betonu. W niektórych sytuacjach konieczne jest zastosowanie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, kiedy mieszanka solidnie zwiąże. W przeważającej liczbie przypadków niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki wykonuje się na przykład w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu cokołów ogrodzeń oraz sufitów żelbetowych. Mają więc naprawdę szerokie zastosowanie, a budowa bez nich nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie elementy potrzebne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są również specjalne dźwigary i podpory. Często zdarza się, że małe przedsiębiorstwa budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. W takim wypadku wyjściem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który oferują firmy specjalizujące się w dostarczaniu ekipom budowlanym mocowań, dźwigarów, a także sklejki.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]