akcesoria szalunkowe, ściągi szalunkowe

Stawiasz szalunki? Zaopatrz się w niezbędne akcesoria szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie moduły używa się podczas szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Żeby szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były wykonane w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie mnóstwo elementów służących do wzmacniania konstrukcji, m.in. ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, stożki i korki, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować właściwy rozstaw pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające złączyć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse, dzięki którym możliwe jest utrzymanie odpowiedniej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób nie uwzględnić także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe mają w swojej ofercie wysokiej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Peri czy Rasto i można je nabyć w przystępnych cenach.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]