Kilka słów o zadaszeniach tarasowych

Sprawdź, gdzie zamówić pergolę tarasową w Warszawie.

Masz własny dom z dużym ogrodem i myślisz się jak dobrze zorganizować tę przestrzeń, żeby stała się w wysokim stopniu przydatna? Zamierzasz przebywać mnóstwo godzin na wolnym powietrzu, nie ograniczając się tylko do słonecznych dni? Rozwiązaniem dla Ciebie jest budowa zadaszenia tarasowego albo wolno stojącej pergoli ogrodowej, dzięki którym możesz korzystać z takiego odpoczynku bez względu na warunki atmosferyczne.

Zadaszenie tarasowe – osłona przed deszczem oraz słońcem

Pergole bywają zabudową całoroczną bądź mobilną, innymi słowy rozkładaną i składaną zależnie od potrzeb, chociaż użytkownicy prywatni zwykle wybierają modele całoroczne. Pergola zbudowana przy ścianie domu formuje kryty taras, co na ogół zauważalnie rozszerza powierzchnię użytkową obiektu. Zadaszenie tarasowe osłania lokatorów i umiejscowione pod nim przedmioty przed deszczem oraz promieniami słońca. Sporo obecnych na rynku projektów pergoli można zamontować nie tylko przy ścianie budynku, ale również jako oddzielny element wkomponowany w przestrzeń ogrodu. Warto nadmienić, że niektóre modele pergoli tarasowych można założyć także we wnęce pomiędzy dwiema ścianami. Współcześnie zadaszenia tarasowe produkowane są z mocnych i odpornych na korozję aluminium oraz stali nierdzewnej. Zadaszenia w pełni drewniane to już rzadkość.

Najnowsze projekty pergoli i zadaszeń tarasowych zapewniają nadzwyczaj szerokie możliwości dopasowania ich pod względem rozmiaru i barwy i wariantu poszycia. Osoby bardzo wymagające bez trudu znajdą także pergole wyposażone w przydatne udogodnienia, m.in. rolety boczne, wydajne systemy odprowadzania wody opadowej, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie poszyciem przy pomocy pilota staje się obecnie standardem, aczkolwiek w dalszym ciągu sprzedawane są pergole obsługiwane ręcznie.

Jaki wybrać rodzaj dachu pergoli – materiałowy czy lamelowy?

Osoby, które zdecydowały się na montaż pergoli tarasowej mają do wyboru dwa rodzaje zadaszenia – materiałowe i lamelowe. W drugiej opcji zadaszenie skonstruowane jest z lameli, a więc “piór” poruszających się podobnie jak żaluzje. Można zmieniać kąt nachylenia lameli, regulując w ten sposób ilość promieni słonecznych przenikających przez zadaszenie lub całkowicie je zamknąć. Z kolei w pergolach materiałowych zadaszenie sporządzone jest z tkaniny (przeważnie jest to wytrzymała i wodoodporna tkanina PCV), które można przesuwać horyzontalnie. Zadaszenie da się całkowicie zamknąć bądź otworzyć, względnie pozostawić je częściowo odkryte. Oba te rozwiązania świetnie działają, więc wybór którejś z tych opcji jest zależny całkowicie od preferencji użytkownika i jego indywidualnego poczucia estetyki.

Adres firmy:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]