Dźwigary – ważny element konstrukcji szalunkowych

Zobacz, gdzie kupić dźwigar, wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html.

Szalunki to konstrukcje niezastąpione na większości budów. Dzięki nim możliwe jest modelowanie właściwego kształtu murów wylewanych z betonu, a także wykonanie w nich wlotów na drzwi i okna. Szalunki są też niezbędne przy formowaniu stropów – wówczas ich najważniejszym elementem są dźwigary. Bez ich zastosowania nie byłaby możliwa budowa jakiegokolwiek wielopiętrowego obiektu. Dzięki dźwigarom strop nie zapada się zaraz po wylaniu i jest w stanie zastygnąć. Z jakich materiałów wytwarza się dźwigary? Jak można je zdobyć?

Z jakich materiałów produkowane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na spore, osiągające kilkadziesiąt ton obciążenia. W związku z tym jego istotnym przymiotem jest wytrzymałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania oraz rodzaj wykorzystanych w tym celu materiałów. Muszą one być dokładnie dobrane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na spore naciski. Najodpowiedniejszym surowcem okazuje się lite drewno takich drzew jak topola, buk, olcha czy sosna. Nadzwyczaj istotne jest także odpowiednie pokrycie dźwigarów impregnatem, które ochroni je przed niekorzystnym wpływem wody, klejów i innych ciekłych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc substancji, które często niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – warto kupić czy wypożyczyć?

Podmioty, które regularnie parają się wznoszeniem wielopoziomowych budynków dysponują własnymi dźwigarami. Ich zakup i składowanie generuje jednakże pewne wydatki. Z kolei firmy, które od czasu do czasu akceptują zamówienia tego typu, mogą ustrzec się wspomnianych przeszkód. Dobrym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów oraz innych elementów konstrukcji szalunkowych.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]