Charakterystyka podpór szalunkowych i ich wykorzystanie

Chcesz nabyć podporę stropową? Kliknij tu.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się ich używa? Kiedy opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej zastosowanie

Pośród szalunków wyróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można pokryć strop cementem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią również stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala stosować je w rozmaitych sytuacjach. Standardowo na rynku dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością, są także proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, a także elementy produkowane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną strukturą, doskonałą jakością oraz prekursorskimi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do używania nawet w niekorzystnych warunkach. Obecnie mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – atrakcyjne ceny powodują, iż usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]