Żel do dezynfekcji rąk – zastosowania

Jeśli chcesz kupić żel do dezynfekcji rąk, skieruj się tutaj.

Na każdym centymetrze kwadratowym skóry rąk może znajdować się aż 5 milionów bakterii. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach rozprzestrzeniają się pasożyty, bakterie oraz wirusy, które powodują poważne schorzenia. Dlatego mycie rąk jest koniecznością. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90 procent bakterii. Zazwyczaj to zadowalający wynik, jakkolwiek w wielu sytuacjach konieczne będzie skorzystanie z dużo efektywniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest używane

Mydło antybakteryjne znalazło zastosowanie w wielu sferach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach służby zdrowia – przychodniach, gabinetach dentystycznych i szpitalach. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i bytującymi na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać także zatrudnieni w gastronomii – szczególnie po przyrządzaniu potraw z mleka, jajek czy mięsa (przede wszystkim drobiowego), ponieważ te artykuły spożywcze, gdy są surowe, często zawierają pewne ilości bakterii.

Typy płynów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie wzbogacone o substancje likwidujące komórki drobnoustrojów – zazwyczaj jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają także postać płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, przygotowanych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko przystosowanych do uruchamiania łokciem bądź posiadających fotokomórkę.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]