mesz dla koni

Z czego wytwarza się mesz dla koni?

Mesz to karma o wysokiej wartości odżywczej, którą można podawać każdemu koniowi niezależnie od jego codziennego poziomu aktywności oraz trybu życia. Co istotne, mesz łatwo się trawi i dostarcza ustrojowi zwierzęcia składniki odżywcze, których zadaniem jest między innymi osłona układu trawiennego, jak również uregulowanie procesu trawienia.

Czy mesz dla konia można przyrządzić samemu?

Przygotowanie meszu samodzielnie jest zadaniem dość czasochłonnym, lecz nie jest to nazbyt trudne, a składniki do jego ugotowania są w większości marketów. Podstawą każdego meszu są owies, otręby pszenne oraz siemię lniane. Czasami w przepisach na mesz wymienia się sól, jednakże można dostarczyć ja koniu w jako lizawkę, która przyniesie mu większą radość. Oprócz powyższych składników mesz można uzupełnić o pozostałe frykasy kochane przez konie, jak cząstki jabłek, miód, seler naciowy, czarnuszka czy koper. Online można wyszukać masę różnych przepisów na mesz dla konia, od bardzo prostych do takich z ogromną listą składników. Warto wypróbować parę z nich, aby przekonać się, który najbardziej przypadnie do smaku naszemu zwierzęciu.

Mesz dla konia – łagodzi podrażnienia oraz stany zapalne układu pokarmowego

Warto wspomnieć, iż rekomenduje się dawać mesz zdrowym koniom średnio dwa razy na tydzień, natomiast zwierzętom chorym na wrzody, kolki i pozostałe schorzenia związane z trawieniem, specjaliści rekomendują taki posiłek częściej, nawet każdego dnia. Niezmiernie istotne jest, aby mesz serwować koniom ciepły. Dlaczego? Podstawowy składnik meszu, czyli nasiona lnu, po ugotowaniu formuje śluz, który potem pokrywa układ pokarmowy zwierzęca, co w efekcie zwalcza podrażnienia i stany zapalne. Zważywszy na fakt, iż preparacja meszu zajmuje najczęściej 3-4 godziny, w sklepach z produktami dla koni oferowane są gotowe mieszanki, które po dodaniu ciepłej wody można po paru chwilach podać zwierzętom.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]