srebrne wisiorki, srebrne zawieszki, zawieszki

Wisiorki srebrne – duży wybór

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez złotników materiałów. Nie powinno to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, świetnie się prezentuje i cechuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej dbałości – metal ten okazuje się naprawdę delikatny, w związku z czym możemy uszkodzić. Jak więc troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią mocnych środków myjących

Detergenty dla srebra są zabójcze. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc używać ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je przechowywać?

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy wykorzystywać kuferki wykładane od środka miękką tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Srebro niezbyt dobrze reaguje również na kontakt z wodą oraz ciepłem, które mogą powodować, że straci barwę lub zmieni kształt. Przed schowaniem do kuferka kilku ozdób, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je miękką tkaniną lub wrzucić do plastikowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli, która doskonale zmywa powstający na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego sprawdzą się także alkohol, białko kurze oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii musimy korzystać z delikatnych szmatek – sztywne potrafią uszkodzić powierzchnię.