Sól himalajska i kłodawska – zastosowanie i właściwości

Jeśli szukasz soli kłodawskiej niejodowanej, koniecznie sprawdź superbutelki.pl/pl/c/Sole/119.

Substancją niezbędną do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka jest sól. Jakie cechy posiada niejodowana sól kłodawska oraz sól himalajska? Dlaczego powinno się wykorzystywać je podczas gotowania?

Cechy soli himalajskiej

Sól kuchenna to jedna z najlepszych przypraw, która świetnie podbija smak potraw. Jakkolwiek nieumiarkowane wykorzystanie soli może mieć niepożądane oddziaływanie na nasze zdrowie, to jej rozważne dawki (nie więcej niż 6 g na dobę) są niezbędne dla właściwego funkcjonowania organizmu człowieka. Sól zaopatruje nas wszak w sód, czyli w pierwiastek odpowiadający za gospodarkę wodną i utrzymanie poprawnego ciśnienia krwi. Jednym z najzdrowszych rodzajów soli jest różowa sól himalajska czerpana ze złóż szacowanych na prawie 250 mln lat. Składnik ten mieści w sobie wiele potrzebnych minerałów i pierwiastków, takich jak magnez, wapń czy potas, a jednocześnie nie posiada chorobotwórczych zanieczyszczeń i komponentów, takich jak trujące metale ciężkie. Różowa sól himalajska doskonale podkreśla smak potraw i jest do kupienia zarówno w formie dużych, jak i niewielkich kryształków.

Sól kłodawska niejodowana – używana nie tylko w przemyśle spożywczym

Sól kłodawska niejodowana natomiast to produkt o dużym poziomie czystości – zawiera prawie 97% chlorku sodu i jest wspaniałym dodatkiem do naszych kiszonek. Jest cennym źródłem cynku, wapnia czy magnezu, czyli pierwiastków niezbędnych do zachowania pełni zdrowia. Niejodowana sól kłodawska pochodzi z kopalni Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie poddaje jej się ługowaniu, toteż nie traci swoich cech i jest łatwo przyswajana przez organizm. Sól kłodawska niejodowana jest na co dzień stosowana nie tylko w przemyśle spożywczym, ale również sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w lecznictwie, kosmetyce i rolnictwie.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]