Rodzaje rękawic na motor

Zamów rękawice na motor.

Zakup rękawic jest z reguły najniższym wydatkiem na zakupowej liście motocyklisty kompletującego swój ubiór, lecz ich stosowny dobór jest niesłychanie istotny. Wielu specjalistów twierdzi, że są one nawet podstawowym – rzecz jasna zaraz po kasku – elementem motocyklowego ekwipunku. W razie wypadku ludzie automatycznie wyciągają przed siebie dłonie, wobec czego to one absorbują większość dynamiki uderzenia. Rękawice na motor muszą zatem osłaniać dłonie, ale jednocześnie powinny gwarantować im optymalną swobodę ruchu w trakcie jazdy. Ich wybór nie jest zatem łatwą kwestią. O czym trzeba pamiętać przy ich kupnie? Jak dobrać typ, który będzie pasujący do panujących aktualnie warunków?

Typy rękawic motocyklowych – crossowe, miejskie, sportowe

Kupując rękawice na motor, należy pomyśleć w pierwszej kolejności o tym, w jakich okolicznościach będziemy ich używali. Wyróżnia się parę typów rękawic motocyklowych. Rękawice sportowe stworzone są głównie dla kierowców ubóstwiających agresywną jazdę. Jeśli jednak preferujemy wolniejszy styl jazdy, warto zainwestować w rękawice miejskie bądź turystyczne (te drugie zostały uszyte tak, żeby zagwarantować maksymalny komfort podczas długodystansowych tras). Motocykliści jeżdżący poza szlakiem, powinni natomiast postawić na rękawice enduro, które przeznaczone są do stosunkowo wolnej jazdy na miękkiej nawierzchni i nie zaleca się korzystać ich do jazdy po asfalcie. Oprócz tego zupełnie oddzielnym rodzajem rękawic są przeciwdeszczowe rękawice na motor, które dają komfort oraz bezpieczeństwo dłoni w trudnych warunkach pogodowych.

Rękawice motocyklowe – skóra, kevlar i inne mocne surowce

Przy wyborze rękawic na motor trzeba obowiązkowo mieć na uwadze to, z jakich materiałów są one uszyte. Polecamy te sporządzone ze skóry – zwłaszcza koziej, bydlęcej lub kangurzej, a również te wzmocnione elementami z kevlaru i innymi materiałami o wysokiej wytrzymałości. Warto również zaopatrzyć się w użyteczne akcesoria do rękawic na motor. Są nimi m.in. wkładki, które zagwarantują wygodną jazdę też w bardzo niskich temperaturach.

Adres firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]