Pierścionki zaręczynowe bez tajemnic

Znajdź pierścionki zaręczynowe Kraków na https://obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe.

Kiedy spotkasz partnerkę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o ślubie. Wcześniej jednak następuje ta długo wyczekiwany przez większość kobiet moment – oświadczyny, na które będzie Ci potrzebny pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – zwyczaj od wielu wieków

Sprezentowanie ukochanej pierścienia to bardzo stary obyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie okręgu, który reprezentuje nieskończoność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, nazywanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wypływa z wiary, że od owego palca prowadzi “vena amoris”, a więc żyła prowadząca prosto do serca. Powszechnie uważa się, iż to Grecy sprowadzili na Stary Kontynent zwyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych. Początkowo wykonywano je ze skóry, z tataraku, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, głównie żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze srebra lub złota obdarowywano wyłącznie wtedy, gdy mężowie pragnęli pokazać swoje pełne zaufanie do wybranki. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, platyną oraz złotem, jednak surowce te tak naprawdę szeroko stosuje się do ich tworzenia dopiero od paru wieków, przy czym znaczący przyrost ich powodzenia można spostrzec w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich cena ma znaczenie?

Rzecz jasna, idealna biżuteria na zaręczyny to pierścionek z platyny ze sporym brylantem, jednak potencjał swobodnego dobierania różnych metali i kamieni jest ogromny. Oprócz diamentów stosuje się rubin, szafir bądź szmaragd. Część osób wybiera tańsze metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, jak również drewno, jednakże wciąż na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i różnych rodzajów złota (różowego, białego i żółtego).
Ile winniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było opinia, iż mężczyzna musi wydać na niego przynajmniej 2 miesięczne pensje. Cena pierścionka zależna jest od rozmaitych elementów: liczby karatów, materiału, wykorzystanego kamienia czy wzoru, skutkiem tego każdy znajdzie elegancki, niepowtarzalny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednakże, iż pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności symbolem uczucia oraz zaangażowania, wobec tego jego koszt ma drugorzędne znaczenie. Istotne jest to, czy będzie się podobał naszej narzeczonej.

Adres firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]