Nie stać Cię na diament? Kup biżuterię z cyrkoniami

Zamów cyrkonie.

W jubilerstwie artyści bardzo często wykorzystują wiele kamieni szlachetnych. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania nadaje biżuterii unikalnego wyglądu, mają one ogromny wpływ na cenę tworzonego dzieła. Skutkiem tego jest dość nieliczne grono klientów mogących pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą wśród zgromadzonych zbiorów. Na szczęście istnieją także alternatywne rozwiązania dla przeciętnego człowieka.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi w przyrodzie są wytwarzane w pełni syntetycznie. Z powodu zbliżonych właściwości oraz wyglądu jest jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów. Zazwyczaj cyrkonia nie ma koloru, ale okazy zawierające inne substancje mogą przybierać dowolne kolory lub nawet modyfikować je dzięki działaniu światła. Z uwagi na wymienione właściwości estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Nauka i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach spotyka się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie są powszechnie stosowane w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, mają one oczywiście także inne przeznaczenia. Przykładowo, wykorzystuje się je w stomatologii (jako tymczasowe wypełnienie zębów u dzieci), w przemyśle czy też do określania pH w wysokich temperaturach. Dawniej, dzięki swoim właściwościom używane były nawet przez Rosjan w ich programach kosmicznych. W przypadku, gdy zainteresowani jesteśmy najbardziej rozpoznawalną postacią cyrkonii, czyli biżuterią, nabyć ją można na przykład za pomocą internetu.