Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Jeśli chcesz kupić listwy podłogowe, powinieneś odwiedzić ten adres

Wydają się niewiele wnoszącym detalem, jednakże ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne przeciągnięcie przewodów i chronią najniższe partie ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To z pewnością dostateczny powód, by nie lekceważyć ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF albo PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i świetnie koresponduje ze stylowymi dodatkami czy meblami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wytworzone zarówno z różnych surowców, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeśli kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]