Lampy solne – właściwości zdrowotne

Szukasz lampy solnej himalajskiej? Wejdź na https://ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16.

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały rozległą popularność. Należy przyznać, iż są bardzo estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, gwarantującym przytulną atmosferę. Ale czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić także korzyści rekonwalescencyjne?

Lampy solne

Lampy solne to nie tylko piękne dekoracje mieszkalnych wnętrz, lecz również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, wydobytych z kopalni, a później wydrążonych, by pomieścić w środku żarówkę. Z reguły bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest uruchomiona, nadaje ciepłe, subtelne światło, tworząc sympatyczną atmosferę w pomieszczeniu.

Zasada działania lamp solnych

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła emitowanego przez lampę, jony ujemne są wyzwalane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne zwane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub mikroorganizmy. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, oczyszczając jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery ma prawo dostarczyć ulgę osobom cierpiącym na alergie lub problemy z układem oddechowym.

Jakie właściwości zdrowotne ma lampa solna?

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych przeważnie wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą lub innymi schorzeniami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, sprzyjając relaksowi oraz redukcji stresu, poprawa koncentracji – twierdzi się, że jony ujemne, emitowane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy sugerują, że jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń produkowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie tylko wzięte dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale również możliwe źródło zdrowia oraz dobrego humoru.

Adres firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]