Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Chcesz nabyć czapsy skórzane? Sprawdź horse-trade.pl

Według wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą cholewą do kolan. I choć rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Główne cechy czapsów i sztylp

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, dające protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, gwarantując ochronę dla całej nogi, zaś drugie – ochraniają jedynie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych materiałów. W sklepach głównie spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie warianty cechuje dużo niższa cena. Skutkiem tego są zalecane jeźdźcom z zawężonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je wiosną i latem. Okazały wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią więc także jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]