Kawa w kapsułkach – taniej niż w kawiarni

Więcej o kapsułkach z kawą.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się też ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od setek lat, ale wciąż pijemy go przeważnie w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kawa w kapsułkach porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie sporządzoną udajemy się zazwyczaj do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie przeróżnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak przekształcić espresso w świetne cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego modna od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kawę w kapsułkach? Głównie dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podsunięcie filiżanki albo kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wykona całą robotę za nas.

Kapsułki do kawy – dobra kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to również nie jest duży koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. latte można zaparzyć w domu za niecałe 1,40 zł. Cena waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem podawanym w kawiarni, jest to zazwyczaj ok 10%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich ogromną zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się często czy kupując ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezpodstawne niepokoje. Współcześnie do większości modnych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można kupić pasujące kapsułki.

Adres firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]