Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Potrzebujesz maszyny do drenażu limfatycznego? Wejdź na https://carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której zadaniem jest poprawienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX wieku – to zbiór różnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów pompujących oraz obrotowych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do miejsca masażu, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej stosowane są aparaty do presoterapii, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne mankiety dzielące się na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne komory mankiet naciska na kończynę, stymulując tym samym cyrkulację chłonki. Jest dużo wskazań do wypróbowania drenażu limfatycznego. To w głównej mierze zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy). Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako pomoc w redukcji cellulitu czy wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień wykorzystywana w świecie profesjonalnego sportu, w głównej mierze jako zabieg regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Domowy aparat do drenażu limfatycznego

Sporo opcji użycia urządzeń do drenażu limfatycznego przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Współcześnie osoby raz za razem korzystające z tej metody masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, dzięki innowacyjnym urządzeniom Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu uciskowego tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest drenaż. Maszyny CarePump są kompaktowe i dość lekkie, więc bez przeszkód można wziąć je na wyjazd, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być koniecznie omówione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samemu, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. miażdżyca bądź nowotwór, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]