Dbasz o swoje zdrowie? Czas pomyśleć o oczyszczaczu powietrza!

Problem pułu zawieszonego w powietrzu zagościł już w świadomości każdego mieszkańca Polski i z rzadka jest bagatelizowany. Polacy zdają sobie sprawę, iż jakość powietrza, którym na co dzień oddychamy, ma poważny wpływ na nasz stan fizyczny. Aczkolwiek póki nie zostaną zastosowane efektywne rozwiązania, każdy powinien sam zadbać o swoje samopoczucie, przykładowo poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka na rodzimym rynku

Im bardziej zurbanizowany region, tym bardziej prawdopodobna groźba obecności znacznej kondensacji pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10. Na rozwój licznych chorób płuc narażeni są najczęściej rezydenci dużych miast lub okolic w sąsiedztwie fabryk wypuszczających do atmosfery pokaźne ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w dużym stopniu zminimalizować niekorzystne oddziaływanie pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza licznych cenionych producentów, jak np. Meaco, GREE bądź Airdog, od lat obecne są w asortymencie polskich sklepów, toteż nie jest to w tym momencie nowość na krajowym rynku. Co istotne, poza wyłapywaniem z atmosfery cząsteczek pyłu, często posiadają one również inne wartościowe funkcje.

Rodzaje i przeznaczenie oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w wielu rozmiarach, wobec tego bez problemu znajdziemy sprzęt właściwe do określonej kubatury pokoju. Są to urządzenia stosunkowo nieduże, więc bez wysiłku można je przestawiać między pomieszczeniami. Nie licząc usuwania z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, wyłapują one też zarazki oraz grzyby, które mogą powodować rozmaite choroby bądź reakcje alergiczne, a także niebezpieczny formaldehyd. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża i jonizuje powietrze, co wytwarza w domu rześką atmosferę, a równocześnie gwarantuje głębszy sen. Niektóre oczyszczacze mają też detektory ostrzegające o obecności dwutlenku węgla. Używanie oczyszczacza powietrza rekomenduje się głównie alergikom.