Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Sprawdź, gdzie kupić lampy solne.

Nieduże ozdoby z kamienia i minerałów od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozlicznych wypraw po Polsce, a czasem kupujemy pod wpływem impulsu, bo harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest mieszkanie. Sporadycznie aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj to zwyczajne dekoracje. Minerałem, z którego można jednak wytworzyć obiekty stosowane na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej z reguły lampy, ale również inne narzędzia.

Lampa solna – każda z nich jest niepowtarzalna

Lampy solne są ładne i bez problemu można je dopasować do wystroju wnętrza, bowiem są sprzedawane w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są unikatowe, gdyż nie ma kamieni o bliźniaczym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze cechują się nie obrobioną, naturalną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy parający się sporządzaniem owych lamp, nadają im przeróżne kształty, m.in. walca lub sześcianu.

Lampy solne – przy nich łatwiej się uspokoisz

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne wywierają korzystne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie właściwość jonizacji powietrza, to znaczy wytwarzania anionów, równoważących te generowane przez otaczające nas przyrządy elektroniczne. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie m.in. ludziom borykającym się z alergią bądź astma. Światło, jakie emitują te lampy, jest uspokajające i subtelne, zatem zaleca się nabycie ich osobom, którym dokucza brak snu lub stres, ponieważ z ich pomocą można łatwiej się uspokoić. Ale z brył soli nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Wykonuje się z nich też pojemniki na bibeloty i cudowne świeczniki, a duże bloki z soli kamiennej używa się w gastronomii i aranżacji domów.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]