Co warto wiedzieć o panelach dachowych na rąbek?

Zobacz, gdzie kupić blachę na rąbek.

Panele dachowe na rąbek to coraz popularniejszy rodzaj pokrycia dachowego. Czym się odróżnia od pozostałych materiałów wykończeniowych? Czy warto ich używać? Prezentujemy te nowoczesne panele dachowe i możliwości ich wykorzystania.

Panele dachowe na rąbek – wytrzymałość i estetyka

Panele dachowe na rąbek znakomicie łączą ergonomiczność z zaletami estetycznymi, dlatego zyskują coraz szersze uznanie. Trwała oraz pięknie wyglądająca blacha na rąbek stojący może być stosowana zarówno w przypadku nieruchomości, w których konieczna jest wymiana paneli dachowych, jak i nowych domach. Ten materiał wykończeniowy może być położony na dachach płaskich oraz dwuspadowych, ale też na dachach o zawiłej więźbie. Blachy na rąbek są przywożone na teren budowy w postaci niezbyt dużych arkuszy. Charakteryzują się nieskomplikowanym i jednocześnie błyskawicznym montażem. Tego typu pokrycie dachowe wspaniale współgra z różnymi stylami architektonicznymi (np. ze stylem minimalistycznym czy dworkowym), a jednocześnie jest niepodatne na rdzę oraz wytrzymałe.

Blachy na rąbek – alternatywa dla tradycyjnych dachówek ceramicznych

Blacha na rąbek przewyższa standardowe dachówki pod kątem solidności oraz wykorzystanej technologii. Panele dachowe są wykonywane z grubej blachy wykończonej specjalną warstwą dającą osłonę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, jak np. promieniowanie UV oraz woda. Blacha na rąbek jest do kupienia w wielu wariantach, co pozwala na dopasowanie jej do wymyślnej wizji projektanta. Nowoczesne pokrycia dachowe pomagają ponadto zredukować wydatki związane z budową – wyraźnie ograniczają ilość odpadów, nawet w przypadku dachów wielopołaciowych. Decydując się na wykorzystanie paneli dachowych na rąbek, warto nabyć ten materiał wprost w sklepach budowlanych.

Adres firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08