Chorujesz na astmę lub alergię? Pomyśl o oczyszczaniu powietrza

Nawet rezydentom małych miejscowości doskwiera problem kiepskiej jakości powietrza. Powietrze w w kraju nad Wisłą jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych w całej tej części. Brak rozporządzeń dotyczących domowych instalacji grzewczych, a także mandatów za utylizację w paleniskach szkodliwych surowców (jak np. produkty z plastiku czy gumy) oraz trwający przez dziesięciolecia brak przepisów dotyczących domowych instalacji grzewczych, wywołały duże zapylenie powietrza. Wpływa to niekorzystnie na samopoczucie wszystkich Polaków. Czy można w takim razie zadbać o oczyszczanie powietrza we własnym zakresie?

Plusy stosowania urządzeń do oczyszczania powietrza

Kwestia oczyszczania powietrza to zagadnienie, które wszystkie kraje rozwinięte powinny szybko rozwiązać, jeżeli zależy im na zdrowiu swoich obywateli. Będzie to niewątpliwie długotrwały oraz niełatwy proces. Jednakże zamiast czekać, aż powietrze poprawi swoją jakość, można od razu samemu zadbać o jego oczyszczenie. Za sprawą pokojowych oczyszczaczy powietrza w paręnaście minut można skutecznie pozbyć się cząstek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM2,5 oraz PM10), a także większości zarazków i grzybów, powodujących nieraz wiele chorób. Atuty używania sprzętu do oczyszczania powietrza docenią w szczególności osoby borykające się z uczuleniem bądź astmą, ale i osoby zdrowe ekspresowo poczują zbawienny wpływ czystego powietrza.

Szukając sprzętu do oczyszczania powietrza zwrócić uwagę na certyfikaty

Osoby zamieszkujące wzdłuż często uczęszczanych dróg i mieszkańcy mocno rozwiniętych obszarów powinni kupić oczyszczacze, które bez problemów poradzą sobie z znaczną zawartością pyłu w powietrzu. Idzie tutaj w głównej mierze o wychwycenie cząsteczek pyłów zawieszonych, znanych jako PM2.5 i PM10. W trakcie oczyszczania powietrza urządzenie powinno też wyłapać nie tylko zalążki grzybów, wirusy oraz bakterie, ale też groźny dla zdrowia formaldehyd, który jest obecny w naszych domach w mniejszej lub większej kondensacji. Wybierając urządzenie do oczyszczania powietrza, powinno się upewnić się czy posiada ono odpowiednie atesty.