Chcesz odżywiać się zdrowo? Kupuj żywność ekologiczną

Chcesz zamówić ekologiczne przetwory? Skieruj się na ten adres.

Od szybkiego rozwoju przemysłu żywieniowego, który rozpoczął się w zeszłym stuleciu, produkty jedzone przez nas codziennie zaczęto coraz częściej wypełniać przeróżnymi związkami wydłużającymi ich świeżość. Jednak razem z rosnącą świadomością nabywców odnośnie tego, co jedzą i jakie może to wywoływać skutki dla ich zdrowia, ostatnimi czasy coraz częściej szukają oni produktów wyprodukowanych z żywności ekologicznej.

Czym cechuje się żywność eko?

By konkretny wyrób sprzedawany w Polsce mógł mienić się „ekologicznym”, musi sprostać kilku wytycznym. Żywność ekologiczna i przetwory z niej wytwarzane muszą uzyskać odpowiednie certyfikaty wydawane przez uprawnione do tego instytucje. Najważniejszą jednakże właściwością spożywczych produktów eko jest to, że użyte do ich przyrządzenia owoce i warzywa uprawiano z zachowaniem głównych obostrzeń rolnictwa ekologicznego. To znaczy, że rolnicy nie stosowali chemicznych nawozów ani pestycydów, które mogłyby negatywnie wpływać nie tylko na zdrowie ludzi, lecz które również są zagrożeniem dla otoczenia. Niektóre bowiem nawozy zatruwają wody powierzchniowe czy wywołują zakwaszenie gleby, a opryski pół silnymi pestycydami nieraz są powodem obumierania pożytecznych pszczół. Tymczasem ekologiczna uprawa sprawia, że owoce oraz warzywa mają niższą zawartość metali ciężkich, azotynów i azotanów, a to oznacza, że mniej tych niezdrowych substancji przeniknie do ustroju ich konsumentów.

Jak winna być znakowana ekologiczna żywność?

Przetwory eko podlegają nieprzerwanemu nadzorowi w każdej fazie produkcji, w tym również podczas składowania oraz przewozu. Co istotne, gdy przetwór spełnia wymogi, jego producent oprócz typowych informacji między innymi o wartościach odżywczych, terminie trwałości, temperaturze składowania czy wadze netto, miejscu pochodzenia ingredientów, musi też bezwzględnie wskazać numer ID jednostki certyfikującej ten artykuł i umieścić logo produkcji ekologicznej UE, czyli białe gwiazdy, które układają się w kształt liścia. Poszukując ekologicznych przetworów należy zatem czytać uważnie etykiety produktów, a kupując je online w sklepie producenta sprawdzić, czy zamieścił on na stronie sklepu informację o przyznanych certyfikatach.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]