ametysty, biżuteria z ametystami

Biżuteria z ametystami

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych krajach, np.: Indiach i Kenii. Ze względu na swoją unikatową fioletową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w jubilerstwie. Biżuterię z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Kiedy nosić biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów odegrała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Biblii. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystem, a w skarbcu watykańskim do tej pory znajduje się pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można wkładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w tym połączeniu wygląda szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Kolczyki czy bransoletki z ametystami można nosić nie tylko na wielkie uroczystości, ale również w pracy. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od stresu i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.