Bagażniki bazowe na boksy dachowe

Bagażnik na relingi znajdziesz na ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15

Wyjazd samochodem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszelkie konieczne podczas urlopu sprzęty. Przeważnie nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu warto wspomnieć głównie o rowerach czy nartach, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe dostosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Ładowność auta w dużym stopniu zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym przedmiotom osłonę przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, gdyż ma aerodynamiczną budowę. Do jego założenia potrzebne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je dokupić sami. Miejmy jednakże na uwadze, by wybór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić fachowcom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony transport rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też kupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem deski snowboardowe, SUPy czy rowery. Uchwyty tego typu są przeważnie przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – gwarantują zatem wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno w tylnej części auta – na klapie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, iż rowerom nie grozi wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Adres firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]