Sri Lanka – wakacje marzeń dla miłośników egzotyki

Sprawdź Sri Lanka podróż na www.relaksmisja.com.

Mimo, że w polskich Tatrach i nad Bałtykiem jest bez liku atrakcyjnych punktów, w których można aktywnie spędzić urlop, czasem marzymy by choć raz wyruszyć w jakieś odległe kraje i wynieść tradycyjny odpoczynek na zupełnie inny poziom. Idealnym pomysłem jest wyjazd do Azji, dlatego że tamtejsze obyczaje oraz kultura są całkowicie inne od polskich, więc polskiemu podróżnikowi przyniosą niemało niesamowitych wrażeń. Taką poszerzającą horyzonty eskapadą na pewno będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, bowiem to właśnie oznacza ta nazwa w sanskrycie.

Odpoczynek na plaży lub aktywne zwiedzanie – atrakcje Sri Lanki

Sri Lanka to stosunkowo mały kraj umiejscowiony na Cejlonie i sąsiednich mniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, że wielu europejczyków za podstawową atrakcję uważa jej urocze wybrzeża, a także możliwość ujrzenia jednej z najwspanialszych raf koralowych na Ziemi. Cejlon powszechnie kojarzony jest także z rozległych pól herbaty, której produkcja jest najważniejszą gałęzią gospodarki Sri Lanki. Jednak jest to także państwo, które w swoim pokrytym dżunglą centrum skrywa setki atrakcji krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno zadziwiać, gdyż dzieje tego kraju sięgają więcej niż 3000 lat.

Co więc warto zobaczyć na Sri Lance? Podróżujący na Cejlon powinni przede wszystkim zwiedzić królewski ogród botaniczny, odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najsłynniejszych – świątynię Świętego Zęba Buddy, zobaczyć Szczyt Adama będący celem pielgrzymek kilku religii i, rzecz jasna, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni ewentualnie zobaczyć je w Parku Narodowym Yala sławnym również ze swoich lampartów, krokodyli i guźców. Nie można także spędzić urlopów na Sri Lance i nie sprawdzić jak uprawiana jest herbata i nie wypić choć raz najlepszego Earl Grey’a w swoim życiu. Obowiązkowo należy także przejechać się specyficznym lankijskim pociągiem.

Jak zaplanować wycieczkę na Sri Lankę?

Na Cejlon można wyjechać w sporej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, jednak najciekawszy urlop na Sri Lance to te, które zostały zaaranżowane w oparciu o nasze osobiste zainteresowania. Takie wakacje szyte „na miarę” planuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które czerpiąc ze swojego doświadczenia jest w stanie dostosować plan wakacji do wymagań każdej osoby.

Adres firmy:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]