wycieczki dla aktywnych

Górskie wycieczki dla aktywnych – czy warto w nich uczestniczyć?

Wyróżnia się dwie kategorie ludzi: ci, którzy wolne dni uwielbiają spędzać na miłym lenistwie i ci, którzy każdy dzień wolny chcą zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś szczególnego, czego do te pory nie przeżyli. Właśnie dla tych ostatnich biura turystyczne przygotowują atrakcyjne oferty wycieczek dla aktywnych.

Szansa na nawiązanie wieloletnich znajomości – wyprawy dla aktywnych

Wyprawy dla aktywnych to drobiazgowo zaplanowane kilkudniowe wycieczki dla osób, które pragną zobaczyć różne regiony świata oraz naszej ojczyzny z całkiem innej perspektywy. Harmonogram takich wycieczek jest wypełniony fantastycznymi atrakcjami, których przeciętny wczasowicz nie zazna z pozycji wygodnego siedziska na ganku dzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających ciekawych wrażeń to także kapitalna okazja, by zdobyć dodatkowe kwalifikacje, bowiem nierzadko wiąże się ze instruktażami nieodzownymi do opanowania mechanizmów przetrwania w określonym terenie. Na wyprawie w góry dla aktywnych można między innymi nauczyć się używania czekana i raków czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy poznają metody survivalu, a także tego, jak postępować w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą ich spotkać, czyli przykładowo w przypadku zejścia lawiny. Warto także podkreślić, że taka wycieczka w góry nafaszerowana jest ciężkimi wyzwaniami wymagającymi ufności i kooperacji z innymi uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Aktywne wycieczki – gdzie można pojechać?

Najbardziej atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas odpowiedniej kondycji fizycznej, to przeważnie wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a celem są szczyty w dalszych i bliższych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z mocną kondycją, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i zdobyć 4 najważniejsze wierzchołki tego regionu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony oraz Babią Górę. Mogą również zwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska miejscowe parki narodowe, Etnę i odwiedzą najpiękniejsze miasta tej wyspy – Katanię, Trapani oraz Palermo. Ale Stary kontynent to nie jedyne rejony, dostępne dla początkujących podróżników – bez trudu dadzą sobie rade także w czasie wyprawy do Namibii bądź w Himalaje.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]