Co warto wiedzieć o skiturach?

Skitury - więcej o ofercie na https://bit.ly/3rdIDwQ.

Większość turystów podróżujących w góry w okresie zimowym, jedzie tam zwykle jedynie po to, żeby oddać się szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które pragną przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz uczestniczyć w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Skitury – rekomendowane jedynie dla obeznanych w górach osób

Turystyka narciarska przeżywa w ostatnich latach swoisty boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już zwyczajnego wypoczynku w górskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, decydują się na doznawanie ich uroków podczas stosunkowo trudnych, jednak ogromnie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże rekomendowana tylko dla obytych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które potrafią również używać raków oraz czekanu. Czemu? Poruszanie się poza dostosowanymi dla turystów stokami, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Wymaga również posiadania lekkich nart oraz butów.

Nie wiesz, czy poradzisz sobie na skiturach? Poradź się organizatora!

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla miłośników turystyki narciarskiej są bez wątpienia włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie doskonale poradzą sobie również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Polscy turyści nie są jednak ograniczeni wyłącznie do skitur organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam wspaniałe warunki do wypraw tego typu. W trakcie takiej skitury największą atrakcją jest sposobność zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości przeszło 4 tyś. m n.p.m. Osoby zaciekawione udziałem w tego typu przygodzie w górach, które nie wiedzą, która wyprawa okaże się odpowiednia do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, otrzymają w tym obszarze pomoc od organizatora skitur i jego instruktorów.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]