Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Jeśli ciekawi Cię dobra oferta kursu Adobe Photoshop, skieruj się na digitalownia.pl.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od lat próbują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi technikami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej czy gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki do kreowania świata przedstawionego i postaci wykorzystują w głównej mierze specjalistyczne oprogramowanie. Znając te realia mnóstwo początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem niezwłocznie stara się poznać popularne programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – jakie narzędzia można wykorzystać?

Istnieje kilka programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo iż powstał jako software do obróbki zdjęć, błyskawicznie został ulubionym oprogramowanie game developerów oraz ilustratorów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak m.in. Affinity Photo, GIMP czy Clip Paint Studio, w których dzięki zastosowaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane gwaszem, akwarelami bądź farbami akrylowymi. Digital painting daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość poprawiania nietrafionych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie skończą!

Wybierz kurs malarstwa cyfrowego online z możliwością konsultacji z twórcą szkolenia

Zasadniczo nauka malarstwa cyfrowego toczy się w podobny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze próby warto podjąć samemu, jednakże aby stosownie rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać ważne techniki stosowania pędzli i wszelkie funkcje oprogramowania, zalecamy wziąć udział w kursie przygotowanym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie lekcje malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych kursów Photoshopa online. Spektrum technik jakie analizują takie kursy jest rozległe i nie uczą one jedynie podstawowych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest jednakże, aby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z autorem szkolenia.

Adres firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]