Czego nauczysz się na kursie turystyki wysokogórskiej?

Kurs zimowej turystyki wysokogórskiej - poszerz swoją wiedzę!

Góry są niesamowite, ale również niebezpieczne. Właściwie co kilka tygodni, a najczęściej w miesiącach, kiedy urlopowicze tysiącami napływają do modnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych w sąsiedztwie znanych szczytów, w mediach informują o kolejnych tragicznych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez należytego przygotowania porwali się na wycieczkę szlakiem o najwyższej trudności. Z tej przyczyny tym, którzy lubią góry i chcieliby nauczyć się poruszać po nich odpowiedzialnie, radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie z survivalu, asekuracji i używania czekanu

Najlepszym sposobem, żeby pozyskać potrzebne umiejętności jest uczestnictwo w wieloaspektowym kursie pod okiem profesjonalistów z każdej z głównych sfer związanych ze wspinaczką górską, innymi słowy przewodników górskich, instruktorów wspinaczki i ratowników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo poprawnego władania czekanem, poruszania się w rakach i na rakietach śnieżnych, przyswoją sobie zasady asekuracji, autoasekuracji i metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co istotne, kurs górski uczy uczestników podstaw medycyny górskiej, survivalu i orientacji w terenie, które są niezbędne w razie przeróżnych niespodziewanych zdarzeń. Kurs obejmuje dodatkowo zasady prawidłowego postępowania w trakcie lawiny.

Górskie kursy, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które ma wieloletnią praktykę jako realizator wypraw w pasma górskie rozsiane po całym świecie. Kursy odbywają się na łonie natury (na Słowacji, w Austrii i w Polsce) w bardzo małych grupach, które zazwyczaj nie przekraczają 5-6 osób. Dzięki temu przyswajanie nowych umiejętności ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność ofiarować każdemu z uczestników szkolenia wystarczająco czasu i uwagi, żeby mogli oni skutecznie przyswoić sobie pełną wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się w górach.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]