W jakich przypadkach pomoże laser wysokoenergetyczny?

Więcej informacji o laser wysokoenergetyczny cena.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika stosująca silnie zogniskowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, przedostaje się ona do głębokich tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, a także przyczynia do poprawienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta technika leczenia zyskuje popularność.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go używamy?

Laser wysokoenergetyczny można użyć do rehabilitacji niemal każdej części ciała. Częstokroć jest stosowany przez ekipy opiekujące się sportowcami – doskonale nada się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takich jak: zapalenia, naderwania wiązadeł czy skręcenia stawów. Poza zastosowaniem w sporcie, laser wysokoenergetyczny jest też używany między innymi w leczeniu haluksów, rwy kulszowej, ostrogi piętowej oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być również przydatny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy skanerowe i punktowe

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różną budowę i, w rezultacie tego, odmienny sposób działania. Rozróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe, które wysyłają światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Adres firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]