Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Kup aparaty do ultradźwięków na www.bardomed.pl.

Obecnie fizjoterapeuci na porządku dziennym stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, bowiem właściwie aplikowane ultradźwięki wywierają pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Stosuje się je do masażu mięśni, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami może być stosowany do usprawnienia przepływu limfy, redukowania napięcia mięśniowego oraz uśmierzania bólu. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie przy użyciu odpowiedniego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie stu lat, bazuje na 2 rodzajach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają pozytywne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – stawów, ścięgien, blizn oraz wiązadeł i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu przeróżnego rodzaju stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny lub przenośny?

Istnieją 2 warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie doskonałym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów czy też przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje znaczną ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z NFZ – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym rozwiązaniem.

Adres firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]