Laserowa korekcja wzroku – najpopularniejsze metody

Wejdź na https://bit.ly/2ZkWipG, aby znaleźć informacje o metodzie Lasik.

Laserowa korekta wzroku to obecnie standardowa metoda korekcji presbiopii, myopii, hyperopii i astygmatyzmu, jednak mało pacjentów zdaje sobie sprawę z tego, że zabiegi te są realizowane przy użyciu różnych technik.

Zabieg FemtoLASIK – bezbolesna, bezpieczna, a jednocześnie bezinwazyjna technika korekty wzroku

FemtoLASIK (często zwany także All-Laser-LASIK) to bardzo bezpieczna, nie wywołująca bólu oraz bezinwazyjna technika korekty takich wad jak miopia (do -10 dioptrii), nadwzroczność (do +4 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii) i niekiedy presbiopia. Sam zabieg nie trwa długo – wykwalifikowany optometrysta jest w stanie zakończyć go w około dwadzieścia minut. Plusem tej metody jest to, że pacjent bardzo szybko odzyskuje ostrość widzenia – praktycznie w ciągu 24 godzin po zabiegu może wznowić swoje powszednie czynności. Zabieg przebiega w dwóch fazach i przeciwnie do tradycyjnej metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana za pomocą mechanicznego ostrza. W metodzie FemtoLASIK najpierw przy użyciu lasera femtosekundowego rozdziela się płat rogówki o grubości mniej więcej 0,1 milimetra, a w kolejnym etapie następuje kształtowanie rogówki z zastosowaniem lasera excimerowego.

FemtoLASIK Topoguided jest tymczasem pewną odmianą metody FemtoLASIK, gdzie praca lasera excimerowego jest dostosowana do każdego pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu optometrysta opracowuje topografię rogówki i na jej bazie koduje poszczególne ruchy wiązki lasera. Ten wariant zabiegu wykonuje się u pacjentów z hyperopią i astygmatyzmem, których rogówka wyróżnia się niestandardowym kształtem.

Metody EBK oraz LASEK

Rzadziej wykorzystywane metody korekty wad wzroku to przykładowo:
LASEK – przeprowadzany jest u osób, u których z przeróżnych powodów nie da się wykorzystać metody FemtoLASIK. W metodzie LASEK płat nabłonka rogówki usuwany jest nie wiązką laserową, a alkoholem.
EBK, w którym po znieczuleniu oka usuwa się z rogówki nabłonek (podlega on po pewnym czasie samoistnej regeneracji), a w następnej kolejności kształtuje się rogówkę przy pomocy lasera excimerowego. EBK nazywana jest metodą powierzchniową, dlatego że wiązka lasera nie dochodzi w głębokie warstwy rogówki. EBK można jednakże wykorzystać wyłącznie do korekcji niedużych wad wzroku.

Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]