terapia małżeńska w UK, terapia par w UK

Kiedy terapia małżeńska jest dobrym rozwiązaniem?

Każda para może przeżywać najróżniejsze kryzysy. Na szczęście obecnie można się z nimi uporać naprawdę skutecznie. Świetnym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez doświadczonego i wykwalifikowanego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach może okazać się pomocna?

Do terapeuty udają się pary zmagające się z rozmaitymi trudnościami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć kryzysy związane ze zdradą jednego z partnerów, a także udzieli pomocy w przypadku nałogów, jednak w takich sytuacjach często niezbędne będzie również specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog udzieli wsparcia w okresie choroby partnerów lub członków ich rodzin. Jest przydatny w sytuacji, gdy pomiędzy żoną i mężem dochodzi do konfliktów, których nie są w stanie przezwyciężyć samodzielnie. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże także pokonać problemy oraz zacieśnić partnerstwo. Poprawia się zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku czemu ich związek rozwija się, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga zrozumieć partnerom jakie są ich wzajemne oczekiwania oraz potrzeby. Uczy on, że związek to nie wyłącznie branie, ale także dawanie czegoś od siebie. Wsparcie psychoterapeuty sprawia, że możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn leżących u podstaw małżeńskich kłopotów. Pary, które ukończyły terapię małżeńską zdobyły wiedzę potrzebną do tego, by efektywnie radzić sobie z trudnościami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że obecnie bez trudu wyszukamy polskiego psychologa również na terenie Zjednoczonego Królestwa. Znajomość języka polskiego usprawnia terapię oraz zwiększa komfort pary, która zdecydowała się na wsparcie specjalisty. Także na emigracji opłaca się zawalczyć o własny związek, który nierzadko właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna zmagać się z najróżniejszymi trudnościami. Należy wiedzieć, że terapia to nie wstyd, a na skutek niej związek jest w stanie wejść na całkowicie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Adres firmy:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339