Jak działa aparat do magnetoterapii?

Więcej na temat magnetoterapie aparat na http://bit.ly/2NdxxH3.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się wielorakie oddziaływanie, jednak wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Bezsporną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie regeneracji tkanek i działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia redukuje też ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych, zmniejsza obrzęki i poprawia krążenie.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Gdzie wykorzystuje się urządzenia do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na znaczne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy też modele przenośne, wspaniale sprawdzające się w pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te posiadają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Adres firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]