Implanty zębów alternatywą dla protez

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły zęby, zmuszone były do tego, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to jednak dobre wyjście, bo protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie jest bardzo wygodne. Z tego powodu tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które są zdecydowanie bardziej komfortowe, lecz też posiadają sporo innych zalet. Implantologia bowiem umożliwia wypracowanie trwałych rezultatów, zmniejszając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto zatem napisać kilka zdań o tym, jak wygląda operacja wykonania implantów zębów, jakie typy są stosowane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć lekarza, który wykona dla nas implanty zębowe.

Implanty zębów – jak wygląda leczenie?

Obecnie implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm oraz nieco krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na duże zmniejszenie czasu gojenia – chory nie notuje jakichkolwiek bólów nawet po 3 miesiącach. Do tego czasu powinien stosować zimne okłady, a od razu po operacji – unikać tytoniu, gorących dań i napojów alkoholowych. Ważne jest także wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zmniejszają opuchliznę i ból.

Implanty zębów – jakiemu stomatologowi powierzyć?

Implantologia ma spory wpływ na komfort codziennego funkcjonowania chorych – dlatego bardzo istotne okazuje się to, by znaleźć właściwego lekarza. Jak jednak ustrzec się przykrych niespodzianek oraz problemów ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy zlecając wykonanie implantów zębów dentyście z dużym stażem oraz pozytywnymi opiniami dotychczasowych klientów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu stomatologicznego z pewnością znajdziemy istotne wskazówki.