Dom bez dymu, wirusów i kurzu – o oczyszczaczu powietrza

Społeczeństwo stopniowo nabiera świadomości, jakże ważna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego typu zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: dym tytoniowy, kurz, spaliny samochodów, pyły zawieszone PM10 czy wirusy i mikroorganizmy. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy domu?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele zanieczyszczeń usuną?

W dzisiejszych czasach najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując minimalną wielkość drobin zanieczyszczenia, które będą wychwycone w ich filtrze. Oczyszczacze o dużej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują niemalże wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem jest jeszcze efektywniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia wysoki poziom filtracji. Zatrzymują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikronów, co pozwala wyeliminować sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10. Model Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka eliminuje również wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby okresowej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, zaś jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są łatwe w obsłudze i energooszczędne.