Bezbolesne leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest miłym zagadnieniem. Dziś natomiast, wykorzystując innowacyjne narzędzia i – w szczególności – skuteczne środki znieczulające, stomatolodzy mogą zagwarantować nam, iż leczenie okaże się w stu procentach bezbolesne. Leczenie kanałowe okazuje się wskazane za każdym razem, jeśli rozwinie się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Polega na wykorzystaniu ultracienkich sprzętów, dzięki którym lekarz jest w stanie dotrzeć do głęboko zlokalizowanych warstw uzębienia. Warto przy tym pamiętać, iż w leczeniu kanałowym korzysta się też z innych, nierzadko naprawdę zaawansowanych technicznie narzędzi. Których?

Jakimi narzędziami przeprowadza się leczenie kanałowe?

Obok narzędzi manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym bardzo ważne są mikroskopy operacyjne, bo obraz z wnętrza zęba transmitują do monitora przed oczami lekarza, minimalizując niemal całkowicie ryzyko różnego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym istotne będzie także mierzenie długości kanałów. Wypracowanie sporej precyzji ułatwiają specjalne urządzenia elektroniczne – endometry. Oprócz tego stomatolodzy wykorzystują także odpowiednie narzędzia, które pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a dzięki temu – znaczne skrócenie wizyty oraz poprawienie samopoczucia pacjenta.

Bezpłatne leczenie kanałowe

Rozpoczynając leczenie kanałowe powinniśmy wiedzieć, że nie zawsze jest ono fundowane przez kasę chorych. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest pacjentom poniżej 18 roku życia. Pozostali nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów przednich – kłów oraz siekaczy. Leczenie kanałowe zębów tylnych jest zaś w pełni płatne. Jeżeli jest ono potrzebne, warto wybrać się do lekarza dysponującego odpowiednimi akcesoriami oraz wcześniej sprawdzić, co o jego usługach poprzedni klienci piszą w sieci.