Bezpieczeństwo przede wszystkim – znaki BHP

Potrzebujesz znaków BHP? Skieruj się na tę stronę.

W Polsce obowiązują bardzo dokładne przepisy BHP. Ich przestrzeganie zapewnia poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Obecnie kodeks BHP nakłada konieczność odpowiedniego oznaczania budynków. Tym samym dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie bardzo ważna. W jakich sytuacjach wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Na ten moment znaki BHP umieszcza się na różnego rodzaju budynkach. Chodzi między innymi o hale produkcyjne, biurowce, jak również szkoły czy szpitale, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to na przykład oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy , które dotyczą postępowania w przypadku pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHPwyróżniających się dużym znaczeniem zalicza się również instrukcje mówiące metodach postępowania z odpadami , które mają charakter medyczny, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki pokazujące drogę ewakuacyjną. Chyba nie znajdziemy osoby, którą trzeba przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma poprawne opisanie trasy ewakuacyjnej. To ona jest stosowana w sytuacji, gdy w budynku będzie miało miejsce jakieś zagrożenie, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można też dostrzec na najróżniejszych urządzeniach, które awaria wyłączyła z użycia – dotyczy to m. in. wind. Znaki BHP szeroko użytkowane są też w zakładach przemysłowych. Stosuje sięwówczas szereg znaków ostrzegawczych , ale także znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są produkowane?

Używane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z materiału trwałego, który bardzo dobrze znosi niekorzystne warunki atmosferyczne. Najczęściej jest to wysokiej jakości PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być stosowane nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie utracą one swojego doskonałego wyglądu i – co kluczowe – nadal będą wyraźne. W wielu przypadkach powlekane są też materiałem fluorescencyjnym, za sprawą którego są one widoczne nawet kiedy jest ciemno. Zamontowanie znaków BHP jest proste i nie sprawia niewielkich choćby problemów. Doskonale upora się z tym każdy.

Adres firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]