Kompleksowy skład książek

Skład książek - usługa na miarę Twoich potrzeb.

Kiedyś zajmował się tym zecer, dziś jest przeprowadzany na komputerach. Skład książek nie jest już zadaniem tak czasochłonnym, jednak nadal wymaga dużej dokładności, wiedzy dotyczącej rozmaitych reguł, a także szerokich umiejętności. O co w nim konkretnie chodzi? Jakim osobom powierzyć takie zlecenia?

Skład książek, a oprogramowanie

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji umożliwiających profesjonalny skład książek lub pozostałych publikacji. Największą popularnością cieszy się z pewnością Adobe InDesign, którego używa większość fachowców z branży. Trochę rzadziej używany okazuje się zaś QuarkXPress. Wymienione programy to oprogramowanie płatne, ale stworzona została też darmowa alternatywa – Scribus.

Jaki powinien być skład książek?

Skład książek powinien sprawić, że tekst będzie jak najbardziej przejrzysty – nieprawidłowo złożony materiał szybko zmęczy odbiorcę, przez co ten nie zapozna się z nim do końca. Ważne są także aspekty estetyczne – publikacja musi odpowiednio wyglądać. Duże znaczenie ma oprócz tego to, w jaki sposób tekst sąsiaduje z inną zawartością strony – obrazami i ozdobnikami.

Popularność składu książek

Po tego typu usługi zwykle sięgają redakcje prasy i pozostałych publikacji – zwłaszcza, kiedy są to nieduże oficyny i nie zatrudniają swoich specjalistów. Popularność składu książek zwiększa się też ze względu na zapotrzebowanie na self-publishing.

Komu powierzyć skład książek?

Najlepszym wyjściem będzie powierzenie tego agencji reklamowej – tego typu przedsiębiorstwa korzystają ze odpowiednich programów, przez co otrzymujemy pewność, że ostateczny rezultat spełni nasze oczekiwania.

Adres firmy:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]