Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

Tutaj znajdziesz korzystną ofertę wycieczki w Himalaje.

Łańcuch Himalajów razem ze zlokalizowanym dość blisko pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Oddziałuje na to mnóstwo elementów – głównie fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba wspomnieć też o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje są polem zmagań doświadczonych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje również wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na początku warto zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Problemy powoduje również sama organizacja podróży – rezerwacja biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w wysokich okolicach. Kolejnym atutem jest piecza zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Shishapangmy lub Lhotse

Z ewidentnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum lub Himalaje prawie nigdy nie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie oznacza to jednak, że te góry są poza ich zasięgiem, bo częstokroć organizowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Shishapangma czy Manaslu. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju cudów natury, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]