Wyprawy w Dolomity – trekking w niezapominanym krajobrazie

Dolomity trekking. Uzyskaj więcej informacji na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Sympatycy aktywnego wypoczynku z pewnością poznali już większość tras trekkingowych w naszym kraju położonych w Tatrach, w Bieszczadach i w Karkonoszach. Zdecydowanie wywołują one zachwyt, jednakże osoby często uprawiające ten rodzaj sportu po jakimś czasie chcą zasmakować podekscytowania płynących z ekskursji po nieznanym zakątku świata. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do tras w polskich górach, gdy można podziwiać wspaniały krajobraz włoskich Dolomitów?

Cechy Dolomitów

Dolomity, czyli pasmo górskie leżące w całości w Południowych Alpach Wapiennych, cechują się znaczną ilością poszarpanych grani, baszt skalnych oraz stromych turni, które podczas dnia padającego na nie światła zmieniają swoją barwę. Jest to również jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich starego kontynentu (jeśli nie na świecie!), nie dziwi więc, iż w pierwszej dekadzie XXI wieku trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w tym paśmie górskim występują liczne urwiska, wysokie pionowe skalne ściany i niezwykle spadziste stoki, oznaczono w nich również dużo łatwiejszych szlaków krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę turyści uprawiający trekking.

Averau i szczyty Dolomiti di Sesto – co można podziwiać na trekkingu w alpejskich Dolomitach?

Początkujących entuzjastów trekkingu niewątpliwie urzeknie przejście przez ten masyw górski po via ferratach, czyli po szlakach turystycznych zaopatrzonych w liny zabezpieczające. Scenariusz wypraw tego typu jest tak skonstruowany, żeby ich uczestnicy przeszli szkolenie z podstaw asekuracji oraz sposobów poruszania się po takim szlaku. Bardziej zaznajomieni z górami i posiadający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przeprawy szlakiem po graniach Brenty, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla wielu osób fizycznie bardzo forsowna, jednakże ten, kto weźmie w niej udział na pewno zapamięta ją przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić również w atrakcyjny sposób zimę, chodząc po mniej spadzistych terenach na rakietach. Tak można podziwiać między innymi widoki na Tofany czy grupę Dolomiti di Sesto.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]